مردی با خرید ظروف مسی در مشهد میلیاردر شد

ما سال‌ها را در Serious Eats گذرانده‌ایم تا مجموعه‌ای از اطلاعات ظروف مسی در مشهد را بسازیم، که تقریباً همه چیزهایی را که در مورد خرید، مراقبت و پخت و پز در همه چیز از چدن و فولاد کربن گرفته تا قابلمه‌ها و تابه‌های نچسب و فولاد ضد زنگ مدرن نیاز دارید، پوشش می‌دهد.

اما یک ماده کلاسیک وجود دارد که تقریباً چیزی در مورد آن ننوشته ایم: مس دلیل آن نباید کسی را که به فکر خرید یک تابه مسی است و سپس قیمت آن را دیده است، شگفت زده کند که گران است!

و با این حال ارزش نگاه کردن را دارد، به همان ترتیب که یک خودروی اسپرت لوکس تقریباً مورد توجه هر علاقه‌مندی به اتومبیل است، خواه خمیر لازم برای خرید آن را داشته باشد یا نه.

قیاس خودرو بسیار مناسب است، زیرا مس واقعاً خودروی اسپورت فانتزی دنیای وسایل آشپزی است. زرق و برق دار است، سریع است و ارزان نیست.

اگرچه، اگر منصف باشیم، این خودرو به قیمتی بسیار کمتر از هر خودرویی، حتی ابتدایی‌ترین خودرو، فروخته می‌شود، و اکثر مردم حداقل یکی از آن‌ها را دارند، درست است؟*

من، فردی که هیچ چیز در مورد اتومبیل نمی‌دانم و تا 29 سالگی گواهینامه رانندگی خود را نگرفتم، هیچ شغلی ندارم که شبیه ماشین بنویسم. VROOM، VROOM!!

با توجه به اهمیت تاریخی مس در آشپزخانه و استفاده مداوم از آن در رستوران های فرانسوی درجه یک و برخی خانه ها، درک کمی در مورد آن کمک می کند.

جیم در کارخانه‌اش به ما گشت زد، به سؤالات مسی من پاسخ داد، اجازه داد چند تابه را با او بچرخانم، و به ما اجازه داد تا از او فیلمبرداری کنیم.

مس اولین فلزی بود که به دست بشر کار شد و این تاریخ به زمان طولانی و درازی باز می‌گردد حدود 11000 سال. این باعث می شود که رابطه انسان با مس به قدمت کشاورزی باشد، اگرچه برای چندین هزار سال ما کار زیادی با آن انجام ندادیم، جز اینکه آن را به اشیاء تزئینی تبدیل کنیم.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.